Практикум з HTML
Світлана БІЛАН

Практикум: Створення таблиць

Дана робота буде дещо відрізнятись від попередніх. Насамперед тим, що за основу необхідно буде взяти файл, з яким ви працювали у попередньому практикумі. Якщо у вас немає цієї роботи, ви можете завантажити архів з готовою роботою і далі працювати за цією інструкцією. Щоб згадати основні теги, які потрібні для розмітки таблиці, ви можете звернутись до відповідної теми посібника Основи HTML. Також, для виконання роботи вам будуть потрібні файли з архіву.

ЗАУВАЖЕННЯ: Тут і далі ми не вказуємо, що необхідно розпакувати завантажений архів. Вважаємо, що достатньо нагадувань у попередніх роботах. А зараз, сподіваємось, для вас зрозуміло, що цю дію необхідно виконати за умовчанням.

Ще одна відмінність − ця робота не містить теоретичних відомостей. Автору не вдалось структурувати у таблицю інформацію з даного предмету так, щоб таблиця містила об'єднані клітинки. Тому на сторінці, яку ви створите, крім майбутньої панелі навігації будуть лише назви страв української та французької кухні, зібрані у таблицю (рис.1).

таблиця з об'єднаними клітинками
Рис. 1. Звісно, без застосування атрибутів табличних тегів або відповідних стилів таблиця не буде виглядати так, як на цьому рисунку. З оформленням таблиць за допомогою стилів ви познайомитесь у відповідному практикумі.

Відкрийте файл lists.html редакторі коду та збережіть його копію з назвою table.html. Ви можете створити копію файлу і в інший спосіб. Ми вказали лише один з можливих варіантів, при якому файл вже буде відкритим для роботи в редакторі коду.

Необхідно прибрати весь «зайвий» код, який не стосується наступної роботи, і залишити тільки ті елементи, які мають відношення до панелі навігації.

ЗАУВАЖЕННЯ: Ми розглянули один зі способів створення таблиці, коли у наявності контент, який необхідно розмітити тегами. Створюючи таблицю на вебсторінці можна піти іншим шляхом. Спочатку створити структуру таблиці за допомогою формули скороченого коду для плагіна Emmet, а потім заповнити теги клітинок контентом. Наприклад, якщо ви введете table>(tr>th*3{Cell $})+(tr*2>td*3{Cell $}) і натиснете клавішу Tab, то отримаєте наступний код:
<table>
    <tr>
        <th>Cell 1</th>
        <th>Cell 2</th>
        <th>Cell 3</th>
    </tr>
    <tr>
        <td>Cell 1</td>
        <td>Cell 2</td>
        <td>Cell 3</td>
    </tr>
    <tr>
        <td>Cell 1</td>
        <td>Cell 2</td>
        <td>Cell 3</td>
    </tr>
</table>
Якщо не вводити фігурні дужки з їх вмістом, то клітинки будуть порожні. Ви зможете самі прописати їх вміст.

Додаткове завдання

Аналогічно наведеному вище прикладу, використовуючи формулу скороченого коду та відповідних атрибутів, додайте нижче таблиці меню ще одну за зразком на рисунку 6.

майбутня панель навігації
Рис. 6. Таку таблицю можна досить швидко створити, використовуючи формулу скороченого коду