Виконуючи цю роботу ви використаєте досить багато тегів, які впливають на вигляд тексту вебсторінки. У файлі, з яким ви будете працювати, для деяких тегів прописані додаткові властивості в глобальному стилі (контейнер <style> </style>, який знаходиться перед закриваючим тегом </head>). Так їх їх вплив буде ще помітнішим.
Завантажте архів файлуrozmitka-textu.html для виконання роботи і розпакуйте завантажений архів. Вносьте зміни у цей файл відповідно до інструкції. Теги, які використовуються в цій роботі, розглянуто у розділі 1.2. Основні теги електронного посібника Основи HTML. Коментарі, розташовані в самому файлі, також стануть вам у нагоді.
Відкрийте у текстовому редакторі Sublime Text файл, який видобули із завантаженого архіву. Також перегляньте його у браузері. Зверніть увагу як відображається заголовок вкладки браузера та вміст веб-сторінки (рис. 1).
Результатом вашої роботи буде сторінка, зображена на рисунку 2. На остаточний вигляд впливають не тільки теги, а й стильові правила, розташовані у глобальному стилі.
Щоб отримати зображення хатинки, як на рисунку 1, необхідно використати тег <pre>. Відкрийте його у рядку перед хатинкою, після відповідного коментаря, а закрийте після хатинки.
Огорніть текст Гарбузова каша (складники) в тег заголовка першого рівня, а для текста (складники) використайте тег <small>. Цей фрагмент коду повинен виглядати наступним чином
ЗАУВАЖЕННЯ:
Використовуйте інструменти швидкого переміщення по тексту. Наприклад, перед словом Гарбузова введіть тег <h1>, натисніть клавішу End і почніть писати </. Sublime завершить написання закриваючого тега за вас. Переміщення на слово ліворуч/праворуч можна виконати із використанням клавіші Ctrl і відповідної стрілочки →/←.
Розділіть інгредієнти каші на рядки, проставивши вкінці кожного (крім останнього) тег <br>.
Після відповідного коментаря додайте тег розділової риски. Частинка сторінки з інгредієнтами каші на цьому етапі виглядатиме як на рисунку 3.
Використайте теги для верхнього і нижнього індексу, підкресленого та закресленого тексту, для напівжирного тексту та курсиву (дивіться електронний посібник). Для тексту Жирні вершки - 100мл використайте <mark>.
Якщо ваш результат цієї частини не відповідає відповідному фрагменту рисунку 2, звірте свій код з наступним:
<h1>Гарбузова каша <small>(складники)</small></h1>
<strong>Стиглий кабак</strong> - 0,5кг<br>
Вода H<sub>2</sub>O або <del>газована</del> <ins>негазована</ins> BonAqua<sup>®</sup> - 200 мл<br>
Крупа (<em>рис або пшоно</em>) - 1 склянка<br>
Сіль та цукор за смаком<br>
<mark>Жирні вершки - 100мл</mark>
<!-- додайте розділову риску -->
<hr>
ЗАУВАЖЕННЯ:
Тут були використані семантичні теги для виділення фрагментів рядка. Якщо ви для напівжирного, курсивного, закресленого, підкресленого тексту використали відповідні теги з HTML4, це також цілком прийнятний результат.
Продовжимо роботу над розміткою тексту. Мабуть ви вже здогадались, що текст Створення списків також є заголовком першого рівня. Заголовки, які на рисунку 2 мають синій колір, це заголовки другого рівня. Огорніть їх у відповідний тег. Ви вже знаєте, як це зробити одночасно. Скористайтеся нагодою потренуватись.
Кожне окреме речення під цими заголовками огорніть в тег для абзаців тексту.
І, нарешті, зверніть увагу на оформлення тегів на рисунку 2. В html для того, щоб на сторінці теги відображались у кутових дужках, використовуються спеціальні символи. А для того, щоб змінити їх вигляд на вебсторінці, огорніть кожен такий елемент у тег <code></code> .
Оскільки ви обрали ускладнений варіант, то, сподіваємось, допомога у виборі тегів вам не потрібна. Розмітьте сторінку, використовуючи теги заголовків, абзацу, відповідні теги для елементів рядка так, щоб результат відповідав рисунку 2.
ЗАУВАЖЕННЯ:
Ваша робота завершена. Зверніть увагу не тільки на вигляд, але й на вміст сторінки. Під другим заголовком тезисно викладений матеріал наступної теми. Але, якщо знайшлися невідповідності в оформленні, ви можете завантажити і переглянути в текстовому редакторі остаточний результат, щоб знайти відмінності від свого варіанту розмітки.