Видалення програм

Рано чи пізно, але ми обов'язково зіткнемося з необхідністю видалити раніше встановлену програму.

Процес видалення програм, які були встановлені з Магазину, відрізняється від видалення програм, наприклад, викачаних з інтернету.

Програми, встановлені з Магазину, видаляються також просто, як і встановлюються - не потрібні ніякі додаткові дії.

Програми, встановлені зі сторонніх джерел, як правило, запускають програму-деінсталятор (uninstall.exe), тобто програму, аналогічну установнику (install або setup), але виконує діаметрально протилежні дії.

Отже, як же видаляти програми.

Найпростіший спосіб - це відкрити меню Пуск, перейти в розділ «Усі програми» і знайти потрібну програму в списку. Далі клацаємо по програмі правою кнопкою миші і з меню вибираємо пункт «Видалити».

Однак для деяких програм ви не знайдете опції «Видалити». Наприклад, це програми Календар або Калькулятор.

Справа в тому, що ці додатки встановилися з операційною системою. Їх ще називають компонентами Windows. Як правило, вони не займають багато місця, і якщо ви ними не користуєтеся, то немає великого сенсу їх видаляти. Але і видалити можна далеко не все з них.

Для програм, які були встановлені з Магазину, процес видалення не зажадає від нас ніяких додаткових дій.

Якщо ж вибрати для видалення програму, встановлену з стороннього джерела, наприклад, браузер Mozilla Firefox, то відкриється вікно Панелі керування, в якому буде представлений список всіх програм, які були раніше встановлені на комп'ютер.

Знаходимо в списку програму, яку хочемо видалити, вибираємо її клацанням миші і натискаємо на кнопку «Видалити».

Іноді цих дій достатньо і програма зникне зі списку встановлених додатків. Але досить часто після натискання кнопки «Видалити» запускається програма-деинсталлятор, яка може зажадати від вас виконати деякі дії. Які дії? Тут все залежить від конкретної програми. Потрібно уважно читати інформацію і виходити з того, що від вас вимагається.

Ще один варіант видалення встановлених раніше програм.

Давайте зайдемо в параметри системи і далі в розділ «Програми».

Виберемо підрозділ «Програми та можливості».

Тут ми з вами знайдемо список всіх додатків, встановлених на комп'ютері. Щоб видалити програму, просто вибираємо її в списку і клацніть по відповідній кнопці.

Деякі зі стандартних додатків також можна видалити в цьому вікні, а для деяких можливість видалення буде неактивна. Проте, видалити компоненти Windows можна за допомогою команд і командного рядка, але подібні дії виходять за рамки цього курсу, і ми не будемо на цьому зупинятися.

Ну і для тих, хто звик до інструментів попередніх версій Windows, можливо, буде зручніше для видалення програм користуватися звичною панеллю керування. Але мені здається, що розділ в Параметрах системи більш наочний і зручний. До того ж ходять чутки, що Панель управління рано чи пізно заберуть, так як вона повністю дублює параметри, тому думаю, що варто звикати до цього методу видалення додатків.

У Панель управління можна дуже просто потрапити. Для цього потрібно скористатися «Пошуком», який представлений піктограмою   біля кнопки Пуск на Панелі завдань.

У рядку пошуку набираємо «Панель керування» і вибираємо відповідний рядок в результаті пошуку.

Якщо потрібно видалити програми, то відповідний розділ Панелі керування так і називається - «Видалити програму».

У списку додатків Панелі управління ми не бачимо додатків, встановлених з Магазину, а також тут відсутні компоненти Windows. Для відключення компонентів можна перейти до відповідного розділу.

Але необхідно пам'ятати, що бездумне відключення чого-небудь в компонентах може призвести до несподіваних результатів, тому не варто експериментувати з цим вікном.

 

 

 

Скругленный прямоугольник: До змісту