Налаштування екрану. Дозвіл і розмір діагоналі.

Досить часто в комп'ютерній термінології використовується поняття «дозвіл екрана».

Оскільки даний курс присвячений в першу чергу початківцям, то неможливо оминути цю тему.

Давайте розберемося з тим, що є дозвіл екрана, на що він впливає і як його можна змінити.

Зображення на екрані монітора, ноутбука, планшета або телефону формується точками. Ці точки називають пікселями.

 

Кожна точка може змінювати колір і таким чином з мільйонів пікселів складається картинка, яку ми і бачимо.

 

Пиксель экрана

Так як екран прямокутний, то пікселі розташовуються на ньому рядами, в результаті по ширині і довжині екрану ми отримуємо деяку кількість пікселів, наприклад, 1024 пікселів в довжину і 768 пікселів в ширину. Простіше позначити як 1024х768. Це і є роздільна здатність екрана.

 

Разрешение экрана монитора

По суті роздільна здатність екрана визначає рівень деталізації одержуваного зображення. Чим більше пікселів при незмінному фізичному розмірі монітора формують зображення, тим більш деталізованим, тобто чітким, воно буде.

на что влияет разрешение экрана

І тут є ще один важливий термін - це розмір екрану. Розмір екрану зазвичай вимірюється в дюймах (2,54 см) і це один з основних параметрів монітора або ноутбука.

Размер экрана

У підсумку ми отримуємо дві найважливіші характеристики будь-якого екрану - це його розмір в дюймах і роздільна здатність в пікселях.

размер и разрешение экрана монитора

Виходить, що якщо ми візьмемо два однакових за розміром екрана і виставимо на них різний дозвіл, то отримаємо різну за якістю картинку на кожному з них.

Разное разрешение на одинаковых мониторах

Досить часто у новачків виникають проблеми з тим, що зображення на екрані раптом стає розтягнутим або сильно великим або ж навпаки - сильно дрібним. При цьому текст на екрані стає розмитим, що значно стомлює зір користувача. До всіх цих проблем призводить неправильно заданий в настройках системи дозвіл екрана.

Також важливо розуміти, що немає сенсу виставляти максимально можливий дозвіл в настройках, щоб зробити його максимально чітким. Справа в тому, що у кожного монітора є рекомендований виробником дозвіл і краще за все дотримуватися саме цих рекомендацій.

 

Також є ще деякі нюанси, пов'язані з дозволом екрану, але вони не особливо важливі і на першому етапі знайомства з комп'ютером слід запам'ятати просте правило - знайти в документації від монітора або ноутбука рекомендований виробником дозвіл екрана і виставити його в налаштуваннях системи.

Тепер настав час знайти ці настройки.

Заходимо в «Настройки» - «Система» - «Дисплей»

 

Тут в першу чергу ми можемо дещо збільшити текст і елементи операційної системи без зміни дозволу екрану. Можливо, це буде зручно користувачам зі слабким зором, але цей параметр може бути проігноровано деякими додатками, про що виводиться додаткове повідомлення у вікні.

 

За допомогою списку «Роздільна здатність» ми можемо вибрати будь-який дозвіл, і воно буде застосовано після натиснення відповідної кнопки.

Іноді може виникнути ситуація, що монітор не підтримуватиме дозвіл екрана, який ви вкажете. У цьому випадку на екран взагалі нічого виводитися не буде. Для того, щоб таке не сталося, в системі є таймер. Якщо після застосування налаштувань ви побачите чорний екран, то вам достатньо почекати 15 секунд і налаштування будуть автоматично скасовані.

 

 

 

Скругленный прямоугольник: До змісту