Директорія, папка

Для того щоб мати відносний порядок на своєму комп'ютері, необхідно свої файли зберігати у відповідних папках. Це значно спрощує як пошук окремих файлів, так і роботу з групою файлів: переміщення, копіювання, видалення і т.п. Такий принцип організації використовується в бібліотеках, архівах і канцеляріях.

Документи, систематизовані за спільною ознакою, зберігаються в одній папці (або каталозі). Папки підписуються. Виходить, що документи не звалені в одну купу, а розкладені по папках і в підсумку можна легко знайти необхідний документ.

За аналогією з цим комп'ютерні файли об'єднують в групи, для яких на комп'ютері створюють папки. Таким чином, призначенням папки є об'єднання файлів і інших папок в групи по будь-якому параметру.

На сьогоднішній день три поняття:

1.      каталог,

2.      директорія,

3.      папка,

з точки зору комп'ютерної грамотності, означають одне і те ж. Давайте уточнимо, що саме.

Папка або директорія - це спеціальне місце на комп'ютерному носії інформації, в якому зберігаються імена файлів і відомості про ці файли (розмір файлів, час їх останнього оновлення, властивості файлів і т.п.)

Поняття «каталог», «директорія» з'явилися в комп'ютерному світі одночасно з поняттями «файл», «файлова система» для спрощення організації файлів. Поняття «папка» в світі комп'ютерів з'явилося значно пізніше, точніше, разом з появою Windows 95.

Можна придумати власну систему для зберігання файлів і папок на своєму комп'ютері. Наприклад, створити папки, де файли організовуються:

·         за темою - папки «Навчальні програми», «Рахунки», «Рибалка» і т.п.,

·         по імені автора матеріалів - папки «Цекало», «Воробйова» і т.п ..

·         за часом створення - папка «01.01-30.06.2010» з файлами, створеними з 1 січня по 30 червня 2010р., Папка «3 квартал 2010» і т.п.

Якщо ім'я файлу зберігається в папці з ім'ям, наприклад, 01, то кажуть, що файл знаходиться в папці 01. Ту ж саму думку можна висловити, якщо сказати, що файл зареєстрований в каталозі 01. Зазвичай один і той же файл (тобто . з одним і тим же ім'ям) знаходиться в одній папці, але при необхідності його можна зберігати в декількох папках, що можна легко зробити за допомогою операції копіювання.

Як назвати папку?

Всі папки мають імена. Вимоги до імен папок ті ж, що і до імен файлів. Єдина відмінність полягає в тому, що в імені папки розширення, як правило, не застосовується. Хоча при необхідності його можна використовувати. В одній папці можуть зберігатися як файли, так і інші папки. А в тих папках в свою чергу, теж можуть містити файли і папки і т.д.
Папки чимось нагадують матрьошки. Про такі папки, що знаходяться всередині інших папок, кажуть, що це вкладені папки. Папка, що включає в себе інші папки, називається батьківською.

Поглянемо на провідник. Відкриємо його на панелі завдань. Там його відображено у вигляди піктограми жовтої папки.

Якщо біля назви папки стоїть або «+», то це означає, що в цій папці є ще папки та їх можна відкрити. Для цього треба клацнути по цій позначці і він поміняється на  або «-», при цьому під назвою папки відкриється список з папок, що містяться в відкривається папці.

Якщо ж клацнути по  або по «-», то він перетвориться в  або «+», а список вмісту папки закриється.

 

Структура папок

У провіднику ви бачите якесь дерево, звичайно, без зелених листочків, тому що це комп'ютерне дерево. Справа в тому, що якщо спробувати намалювати загальну структуру всіх папок, що знаходяться на комп'ютері, то вийде якраз дерево.

Таку структуру папок (каталогів) називають ієрархічною древообразною (або деревовидною).

Зазвичай користувачі називають це просто дерево папок.

 

Коренева папка. Вкладені папки.

На кожному диску є головна, або коренева, папка (каталог), яка не має власного імені і її позначають зворотним слешем: \. Наприклад, C:\ - коренева папка диска C, де «C:» - ім'я самого диска, а «\» - позначення кореневої папки.

Папки та файли, які зареєстровані в кореневій папці диска, мають вкладеність 1-ого рівня. У вкладених папках 1-ого рівня реєструються папки і файли 2-ої рівня і т.д. У підсумку саме і виходить дерево папок і файлів.

Крім кореневої папки диска, папок 1-го, 2-го і т.д. рівнів вкладеності, є ще поняття поточної папки. Поточна папка - це папка, з якою в даний момент працює користувач.

Якщо Вам знадобився файл не з поточної папки, необхідно вказати в якій папці (папках) знаходиться цей файл, тобто вказати шлях до файлу. За аналогією з матрьошками файл є найменшою матрьошкою, вкладений в матрьошки більшого розміру (папки). Щоб вказати повне ім'я файлу (тобто ім'я найменшої матрьошки), слід поіменно назвати всі матрьошки більшого розміру (папки).

Що таке повне ім'я файлу і повний шлях до файлу

Повне ім'я файлу починається з вказівки імені дисковода, потім йде послідовність з імен папок і, нарешті, ім'я файлу.

Ім'я дисковода, імена папок і ім'я файлу в повному імені розділяються символами «\».

Наприклад, запис повного імені файлу може виглядати так:

 

 D:\Фінанси\Рахунки\Рахунок-1.doc

 

Це означає, що файл з ім'ям Рахунок-1.doc знаходиться в папці Рахунки, яка в свою чергу знаходиться в папці Фінанси на диску D:.

Повний шлях до файлу (або шлях до файлу) - це частина повного імені, що не включає саме ім'я файлу. Шлях до файлу Рахунок-1.doc виглядає так: D:\Фінанси\Рахунки\.

 

 

 

Округлений прямокутник: До змісту