Матеріально-технічна база Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ відповідає вимогам діючих державних стандартів за ліцензованими професіями та сприяє забезпеченню якісної підготовки робітничих кадрів.
У закладі освіти створено та облаштовано високотехнологічним обладнанням сучасну матеріально-технічну базу, яка використовується в освітньому процесі:
- 10 навчальних кабінетів,
- 6 лабораторій,
- 5 навчально-виробничих майстерень.
Всі навчальні кабінети і лабораторії Центру обладнані мультимедійними комплексами, інтерактивними дошками, електронними засобами навчання, багатофункціональними приладами для друку та копіювання. Серед навчальних приміщень 6 комп’ютерних лабораторій. В освітньому процесі використовується ліцензійне програмне забезпечення, яке оновлюється відповідно до чинного законодавства.
За професією 4113 «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» та курсах цільового призначення «Користувач ПК: офісні технології та Інтернет», «Основи розробки вебсайтів», «Створення об’єктів та сцен тривимірної графіки у 3DSMAX», «Основи роботи з растровими зображеннями в Adobe Photoshop» використовується ліцензійне програмне забезпечення Adobe з пакетом програм, серед яких Photoshop, Acrobat, Flash Builder, 3DSMAX. Навчальні аудиторії обладнано комп’ютерами, інтерактивними дошками, мультимедійними проекторами, технікою для друку, копіювання, сканування, 3d-принтером.
Майстерня підготовки операторів з обробки інформації та програмного забезпечення
Кабінет IT-технологій та WEB-дизайну
Лабораторія інформатики та інформаційних технологій
На теоретичних заняттях та під час виробничого навчання за професією 4212 «Касир (в банку)» слухачі набувають професійних навичок із застосуванням детектора валют, лічильника купюр, монето-лічильної машини, обладнання для здійснення інкасації. З метою формування умінь обслуговування клієнтів осіб в освітньому процесі використовується сучасна банківська програма «СБОН», яка забезпечує проведення всіх видів касових операцій.
Кабінет-лабораторія банківських операцій
За професією 4121 «Офісний службовець (бухгалтерія)» та на курсах цільового призначення «Комп’ютеризація бухгалтерського обліку» слухачі навчаються в комп’ютерних аудиторіях за сучасними персональними комп'ютерами, на яких встановлено прикладні навчальні програми, в освітньому процесі використовуються електронні версії періодичних видань ВБ «Фактор», «Бухгалтер ∞ Комп’ютер» і «Податки та бухгалтерський облік», що допомагає випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці.
Кабінет технології бухгалтерського обліку
Кабінет-лабораторія інформатики та інформаційних технологій
Слухачі, які опановують робітничі професії торговельної галузі - 5220 «Продавець непродовольчих товарів», 5220 «Продавець продовольчих товарів», 4211 «Контролер-касир» - проходять навчання на найновітнішому обладнанні, яке використовується в сучасних закладах торгівлі: РРО різних типів; обладнання для нарізки харчових продуктів (слайсер); обладнання для фасування товарів «гарячий стіл»; вакуум-машина «TAKAJE»; інвентар для підготовки та продажу продовольчих і непродовольчих товарів, манекен, матеріали для художнього оформлення товарів. Магазин-майстерня створена на зразок мінімаркету, обладнана вітринами, прилавками, торгівельним інвентарем та робочим місцем касира. До комплектації касових кабінок нового зразка з комп’ютерно-касовими системами входять електронні ваги та реєстратори розрахункових операцій, сканери різних типів та програмне забезпечення. Для здійснення електронного обліку товарів та розрахунків в роздрібній торгівлі слухачі відпрацьовують професійні навички за допомогою програмного забезпечення спеціального призначення.
Кабінет організації та технології торгівельних процесів
Кабінет-лабораторія товарознавства продовольчих і непродовольчих товарів,
техніки та механізації торговельних розрахунків
Магазин-майстерня
* Секція продовольчі товари
* Секція непродовольчі товари
Кабінет спецтехнології використовується для навчання слухачів за професіями 8162 «Оператор котельні» та 7215 «Стропальник». Для операторів котельні в кабінеті розміщено стенди з технологічними схемами, та вітрину з манометрами різних типів, арматурою, теплоізоляційними матеріалами тощо; встановлено демонстраційний опалювальний котел КСГ-045 СН, з регулятором тиску газу М2R 50cA. З сучасним котельним обладнанням та технологіями надання послуг з теплопостачання слухачі знайомляться під час виробничого навчання на підприємствах: ТОВ «Дніпромлин», 9 міська клінічна лікарня, компанія «Віола», м’ясокомбінат «Ювілейний» та інші. Для майбутніх стропальників в освітньому процесі використовуються зразки вантажозахоплювальних пристроїв, стропів тощо. Відпрацювання практичних навичок відбувається на виробничому навчанні та практиці на базі підприємств.
Кабінет спецтехнології (професії Оператор котельні та Стропальник)
Навчання за професією 7212 «Електрогазозварник» проходить в кабінетах-лабораторіях та майстернях, обладнаних з урахуванням вимог сучасного виробництва: для виконання ручного дугового та механізованого дугового зварювання наявний випрямляч Warrior 500i СС/СV 380-460V та зварювальний інвертор KIND MIG-350, застосовуються інвертори «Искра-291» (10 шт.). Зварювальний інвертор KIND ТIG-315Р застосовується при відпрацюванні навичок ручного дугового зварювання, зварювання неплавким електродом в інертних газах чорних та кольорових металів. Для газового зварювання обладнані пости зварника (6 постів), які включають ацетиленовий та кисневий балони, редуктори, запобіжні клапани, рукави та пальники. Для виконання робіт термічного різання металів обладнанні газо-, гасо-кисневі пости та пост повітряно-дугового різання (апарат КУТ60 та повітряний компресор METABO MEGA).
Майстерня газозварювання
Майстерня електрозварювання
Кабінет електротехніки, обладнання та технології зварювальних робіт
Теоретичне та виробниче навчання за професією 5132 «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими» здійснюється в кабінеті-лабораторії загального та спеціального догляду за хворими, в якому обладнано робоче місце, що включає ліжко, відокремлене спеціальною ширмою, медичний столик для проведення процедур, холодильник, пристрої для інгаляцій, кварцування тощо. Відпрацювання професійних навичок слухачів проходить на базі військового шпиталю м. Дніпра.
Кабінет-лабораторія загального та спеціального догляду за хворими
Теоретичне та виробниче навчання за професією 5141 «Манікюрник» здійснюється у навчальній манікюрній майстерні, суміщеній з кабінетом манікюрної справи та матеріалознавства. Робоче місце викладача оснащене комп’ютером та мультимедійним комплексом, що дозволяє при викладанні теоретичного матеріалу використовувати інформаційні технології навчання. Навчальна манікюрна майстерня облаштована сучасними робочими місцями майстрів манікюру, обладнання та матеріали постійно оновлюються відповідно до технологічних вимог надання послуг манікюру. Виробничу практику слухачі проходять у салонах краси міста та області.
Кабінет манікюрної справи та матеріалознавства
Навчальна манікюрна майстерня
Для проведення занять з предмету Охорона праці, який є обов’язковим для усіх професій та курсів цільового призначення, у Центрі створено спеціалізований кабінет, який обладнано навчальними стендами, встановлено та оформлено вітрину із зразками первинних засобів захисту. На уроках з надання першої домедичної допомоги при нещасних випадках слухачі мають можливість відпрацювати практичні навички на сучасному тренажері.
Кабінет охорони праці
Кабінет гуманітарних дисциплін
В Центрі створено бібліотеку, навчально-методичний фонд якої складає понад 1300 примірників та щорічно поповнюється і оновлюється. У читальній залі обладнано робочі місця з постійним доступом до Інтернету для підготовки слухачів до занять, роботи над власними бізнес-програмами та планами, можливості реєстрації та пошуку роботи на офіційних та спеціалізованих сайтах роботодавців.
Бібліотека
В навчальному закладі працює кабінет практичного психолога, обладнано кімнату відпочинку.
Кабінет практичного психолога та психологічної адаптації слухачів
Кімната відпочинку слухачів