• Адреса пр. Лесі Українки, 55

  • Телефон 0 800 600 630

  • Email dcpto@ukr.net

Історії успіху випускників

Навчання впродовж життя – формула успіху сучасної людини

Історія успіху кожного нашого випускника є унікальною та мотивуючою, а особливо історії захисників-учасників АТО/ООС, які заново вчаться жити мирним життям. І найкраща реабілітація – це безперечно робота. У жовтні 2019 року мешканець Томаківського району – колишній військовослужбовець Олександр Баглай, повернувся у рідне село Китайгородка. Чоловікові не вдалося самостійно працевлаштуватися, він звернувся за допомогою до центру зайнятості. За направленням безробітний пройшов навчання у Центрі за професією «Електрогазозварник» і був працевлаштований до ТОВ «Промислово-будівельної компанії «ТІТАН» на посаду електрозварника ручного зварювання, яке спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель. Наразі Олександр успішно працює і продовжує вдосконалювати професійні навички на вміння.

 

 

 

Змінити професію ніколи не пізно

Інна Лущеко, маючи професійно-технічну освіту майже 10 років працювала продавцем-консультантом, але втратила роботу. Вона звернулася за допомогою у пошуку роботи до Дніпровського міського центру зайнятості. Намагаючись змінити сферу професійної діяльності, безробітна пройшла навчання у Центрі за професією «Молодша медична сестра з догляду за хворими». Під час навчання слухачка набула теоретичних знань та практичних навичок по догляду за хворими та зрозуміла, що успіх у лікуванні найтяжчих захворювань у великій мірі залежить від кропіткої праці медичного персоналу. «Зміна професії – це серйозний крок. Чим пізніше людина усвідомлює, що в житті потрібно щось змінювати, тим складніше їй буде це зробити. Однак, якщо ви дійсно прийняли це рішення, то треба йти до кінця, не звертати уваги на ризик знову опинитися новачком» – впевнена Інна. Наразі жінка вдосконалює набуті знання та отримує задоволення від нової роботи у КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. Мечникова ДМР».

 

 

 

Учора – безробітна, сьогодні - підприємець

Анна Скрипник нещодавно була безробітною, а зараз – підприємець. Про можливість навчання у Центрі дівчина дізналась від своєї мами, яка за збігом обставин теж перебувала на обліку у службі зайнятості. Ця ідея міцно засіла в свідомості Анни. Закінчивши навчання, Анна реалізувалася як фізична особа-підприємець з надання послуг перукарнями та салонами краси (послуги манікюру). Сьогодні колишня безробітна має власну справу, із задоволенням виконує свою роботу, удосконалює майстерність та дарує радість клієнтам. «Кожна сучасна жінка мріє про красиві та доглянуті руки. Тому професія манікюрника престижна і затребувана на ринку праці, а це означає, що я зробила правильний вибір», – каже Анна Скрипник.

 

 

 

ЗМІНИТИ СВОЄ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ!

Знайти своє покликання – одна із найважливіших цілей у житті кожного Комусь вдається зробити це у ранньому віці, комусь пізніше. Перебуваючи у пошуках, можна спробувати себе у різних ролях, але зупинитися саме на тому, що надасть змогу реалізувати власний потенціал. Так вважає і Наталія Пономаренко, технік-конструктор за освітою, яка працювала декілька років за фахом, виконувала роботу різальника труб та заготовок. Зрештою, вона залишилася без роботи і розуміла, що потрібно щось змінювати у житті. За направленням Дніпровського міського центру зайнятості вона пройшла навчання у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ за професією «Касир (в банку)». За час навчання Наталя здобула теоретичні знання з основ бухгалтерського обліку, технології касових операцій та оволоділа основними банківськими програмами. Під час практики зарекомендувала себе як старанний, дисциплінований та відповідальний працівник. Керівництво відділення банку запропонувало Наталі працевлаштування, не зважаючи на те, що до закінчення навчання залишався ще місяць. Сьогодні Наталія Пономаренко працює економістом у АТ «Ощадбанк» і дуже вдячна фахівцям служби зайнятості та викладачам центру професійно-технічної освіти ДСЗ за можливість змінити своє життя на краще!

 

 

 

Коли робота до душі...

Кам’янчанка Софія Стеценко після закінчення навчання за професією машиніст крана (кранівник) тривалий час працювала за фахом. Через неможливість продовжувати працювати за графіком нічних змін жінці довелося звільнитися. За допомогою у працевлаштуванні безробітна звернулась до фахівців Кам'янського міського центру зайнятості. Кар’єрним радником жінці було рекомендовано пройти курс навчання за професією «Контролер-касир» у Дніпропетровському центрі ПТО ДСЗ. Вирішальним фактором початку навчання для Софії стало гарантоване працевлаштування за набутою професією та отримання офіційного документа про навчання - свідоцтва державного зразка. Успішно склавши іспит, С. Стеценко була працевлаштована до ТОВ «ДЦ Україна». «Щастя - це коли ти вранці йдеш на роботу з посмішкою і повертаєшся додому з посмішкою», - вважає Софія Стеценко.

 

 

 

Нові знання - нові перспективи

Маючи вищу освіту та семирічний досвід роботи за фахом, Олена Піменова залишилась без роботи. Кар’єрний радник Дніпровського міського центру зайнятості запропонував безробітній здобуття нової професії «Офісний службовець (бухгалтерія)» у Дніпропетровському центрі ПТО ДСЗ. За участь у І Конкурсі професійної майстерності серед слухачів навчального закладу вона була нагороджена Дипломом І ступеня та вимпелом «Переможець конкурсу професійної майстерності», адже серед учасників, жінка отримала вищий бал за виконання теоретичних завдань з професійно-теоретичної підготовки. По закінченні курсу навчання Олена успішно пройшла співбесіду та отримала бажану роботу посаду бухгалтера у Дніпропетровській дирекції АТ «Укрпошта». «Всіх хто залишився без роботи хочу закликати не впадати у відчай, а реально оцінити свої можливості та звернутися по допомогу до служби зайнятості», – радить О. Піменова.

 

 

 

 

Вік – не перешкода для здобуття нової професії

«Робота має приносити задоволення» – впевнена Тетяна Ставицька, яка одного дня прийняла рішення кардинально змінити сферу професійної діяльності і перекваліфікуватися з бухгалтера у молодшу медичну сестру. У центрі зайнятості безробітній Тетяні запропонували пройти навчання у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Молодша медична сестра з догляду за хворими». Під час навчання слухачка набула теоретичних знань та практичних навичок по догляду за хворими: навчилася доглядати пацієнтів та брала участь у їх транспортуванні. А також на власному досвіді зрозуміла, що успіх лікування найтяжчих захворювань у великій мірі залежить від кропіткої праці медичного персоналу. Після навчання Тетяна працевлаштувалася до КП «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» Дніпропетровської обласної ради за набутою професією. «Зміна професії після 50-ти років – це серйозний крок. Чим пізніше людина усвідомлює, що в житті потрібно щось змінювати, тим складніше їй буде це зробити. Для багатьох дорослих людей необхідність прийти в новий колектив, де їх будуть сприймати як молодих стажерів, є причиною страху і паніки. Часто побоювання викликає і керівництво, яке може відмовити в роботі зрілій людині без досвіду. Однак, якщо ви дійсно прийняли це рішення, то треба йти до кінця, не звертати уваги на ризик знову опинитися новачком», – впевнена Тетяна. Наразі жінка професійно вдосконалюється та отримує задоволення від нової роботи.

 

 

 

Вікторія Акмаева: «Мій девіз: людям - як собі»

Переступивши певну вікову межу, домігшись багато і в родині, і в кар'єрі, успішні жінки часто замислюються над змінами в житті. Багато хто боїться змін. Обрані - йдуть на відчайдушний крок. Саме така історія трапилася з терновчанкою Вікторією Акмаєвою, яка багаторічну професію економіста змінила на більш творчу - стала майстром перманентного макіяжу. «Хотілося нових досягнень і втілення свого художнього бачення, було прагнення зробити щось таке, чого в Тернівці немає або чого досить мало, - згадує Вікторія. - Свій вибір я зупинила на перманентний макіяж. Це і популярно, і доступно. Хто ж з жінок відмовиться від красивих губок і очей?». Пройшовши навчання у Дніпропетровському центрі ПТО ДСЗ за напрямом «Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти», Вікторія успішно захистила бізнес-план та відкрила власний салон краси. Сьогодні у неї найсучасніше обладнання, найновіші витратні матеріали та багато вдячних клієнток. «Найприємніше в моїй роботі – результат, слова подяки від жінок, а ще - палаючі очі клієнток. Це така радість, бачити, як після процедури у жінок світлішає обличчя, з'являються іскорки в очах». - вважає Вікторія.

 

 

 

 

Від мрії про власну справу до реалізації

Історія успіху учасника АТО/ООС Миколи Ракуцького, який започаткував власну справу за підтримки служби зайнятості - свідчення того, що мрії здійснюються, якщо йти до них назустрічта мати підтримку кваліфікованих фахівців. У жовтні 2019 року, після демобілізації з військової частини чоловік вирішив скористатися можливістю отримати одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності. Пройшовши навчання у Дніпропетровському центрі ПТО ДСЗ за напрямом «Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти», він розробив бізнес-план підприємницького проєкту та вдало його захистив. «Моя ідея створення бізнесу з перевезення пасажирів обумовлена декількома причинами: стабільно високим рівнем попиту на пасажирські перевезення та потреба населення пересуватися, як у місті, так і за його межами. А також відсутність значного фінансового навантаження на старті проєкту», – пояснив свій вибір Микола В’ячеславович.

 

 

 

 

ІСТОРІЯ УСПІХУ МОЛОДОГО ПЕДАГОГА – РЕПЕТИТОРА

Використовуючи свій особливий, цікавий підхід до викладання, Ганна Олександрівна Гура робить пізнання рідної мови захопливим, та максимально ефективним, а учні та їх батьки не втомлюються писати вдячні рекомендації та відгуки про улюбленого вчителя. Втративши у 2019 році роботу, молода жінка звернулася за допомогою та підтримкою до фахівців служби зайнятості. Ганну Олександрівну більш за все зацікавила можливість відкриття власної справи, адже це був реальний шанс втілити свій особистий, творчій підхід до педагогічної діяльності в життя. Під час навчання на курсах «Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти», молодий викладач зуміла «оформити» свою мрію у детальний бізнес-план, який потім з успіхом захистила. Наразі Ганна Гура - успішний підприємець. Вона навчає дітей українській мові та літературі в груповій та індивідуальній формі, спеціалізується на підготовці до ЗНО. «Чому я за це взялася? Та просто свого часу на власному досвіді переконалася, що українську можна легко опанувати, бо це мова, яка прагне легкості. Тепер маю на меті розширити коло однодумців» - ділиться своїми планами Ганна.

 

 

 

 

Мрії здійснюються, коли ви йдете їм на зустріч

У червні 2019 року до фахівців центру зайнятості за сприяння у працевлаштуванні звернулась безробітна Людмила Кафанова. Молода жінка раніше працювала сепараторником у лабораторії одного з ринкоутворюючих підприємств міста, проте Людмила вже давно мріяла професійно займатись манікюром.
Отримавши професію манікюрника, активна безробітна написала бізнес-план, який успішно захистила на комісії; зареєструвалась як фізична особа-підприємець і розпочала свою професійну діяльність.
«Я отримую задоволення від своєї роботи та розумію, що тільки за умови досконалого володіння всіма таємницями цього мистецтва, можна бути впевненим, що клієнт вибере саме вас. Тому постійно вдосконалюю свої знання та професійні навички», – зауважила Людмила Кафанова.

 

 

 

Учора – безробітна, а сьогодні – власниця косметичного салону

Сьогодні Юлія Колпак – власниця салону краси в Марганці, а ще донедавна була безробітною і перебувала на обліку в Марганецькій міській філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.
Напрямок власної справи пані Юлія обрала без вагань – надання косметологічних послуг. Згодом захистила бізнес-план та зареєструвалась як приватний підприємець. Сьогодні Юля має постійних клієнток, у планах на майбутнє – розширити бізнес і залучити до роботи найманих працівників.
«У моїй історії є все: відчай, надія, важка робота і, звичайно, моральне задоволення! На якомусь етапі свого життя я зрозуміла, що займаюсь не тією справою, не отримую задоволення від своєї роботи і зовсім втратила себе як особистість. Нарешті вирішила змінити свою професійну діяльність і стати косметологом. Мені подобається моя нова робота: я маю змогу постійно вчитися, удосконалювати свої навички в косметології. Коли шукатиму працівників, неодмінно звернуся по допомогу до центру зайнятості», – розповідає Юлія Колпак.

 

 

 

Чому не потрібно боятись змін

Залишитися без роботи з тих чи інших причин - малоприємне явище, а коли ти незабаром маєш право піти на заслужений відпочинок (пенсію), то й поготів. У такій ситуації опинилася Наталія Котова-Варфоломєєва. Звернувшись до Дніпровського міського центру зайнятості та пройшовши відповідне тестування, Наталія прийшла до Дніпропетровского центру ПТО ДСЗ опановувати професію «Продавець непродовольчих товарів».
Хоч народне прислів’я «вік живи – вік учись» знають всі, але охочих його втілити в життя не так і багато. Так і Наталя чесно зізнається, що вперше переступила поріг Центру без ентузіазму, а вже згодом випускниця ділиться своїми враженнями: «Навчання у Центрі дуже сподобалося, тому що цей навчальний заклад робить акцент на престиж робітничої професії, підготовку кваліфікованих випускників, які здатні будуть гідно працювати на сучасних підприємствах. Кожен викладач застосовує індивідуальний підхід до кожного слухача, враховує рівень його знань та здібності, завжди готовий відповісти на всі наші запитання. Мені дуже сподобалося, що знання, які ми отримували на теоретичних заняттях, ми закріпляли та відпрацьовували у сучасній майстерні на уроках виробничого навчання. В Центрі ми почувалися комфортно завдяки дбайливому ставленню педагогів. З’явилось нове коло друзів. Тому я в захваті від того, чому навчилася у навчальному закладі».
На сьогодні Наталя працює за професією у магазині «Планета меблів». Уміло використовує набуті знання та уміння і не жалкує, що довелося опановувати дану професію.
То ж, усе, що не робиться - на краще. Не варто боятися змін. І ця історія є тому яскравий приклад.

 

 

 


МРІЯ ЗДІЙСНИЛАСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Життя завжди непередбачуване. Але кожен із нас може змінити все! Потрібно тільки бажання. Юлія Куреня – інвалід ІІ групи, серйозно захворівши, змушена була звільнитися з попереднього місця роботи. Та це ніяк не змогло зупинити цілеспрямовану дівчину.
Під час співбесіди з фахівцем служби зайнятості Юлія розповіла про свій професійний досвід та нездійсненну дитячу мрію – працювати в лікарні та допомагати людям боротись з хворобами. Юлія пройшла навчання в Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Молодша медична сестра по догляду за хворими», а виробничу практику – у відділенні реанімації Дніпропетровського клінічного об’єднання швидкої допомоги.
Сьогодні, колишня безробітна, із задоволенням працює молодшою медичною сестрою по догляду за хворими та відчуває себе потрібною і успішною. «Варто бути наполегливими у досягненні своєї мети, вміти переборювати труднощі й життєві перешкоди, а головне – робити все, щоб втілити свою мрію у життя. Мені дуже пощастило!», - говорить Юлія.

 

ВІД БІЗНЕС-ІДЕЇ ДО ВЛАСНОЇ СПРАВИ

У сільському господарстві існує декілька напрямів, де можна працювати і розвивати свій бізнес, особливо це стосується і виробництва тваринницької продукції. Займаючись підприємницькою діяльністю, неможливо виділити одну із галузей, як більш вигідну через те, що змоделювати однакові умови і ситуації розвитку бізнесу проблематично.
Дмитро Володимирович Буланов, переселенець з міста Антрацит Луганської області, закінчив Щорське професійно-технічне училище за професіями: слюсар-ремонтник та тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, але працював гірником в Луганській області.
Згодом, перебуваючи на обліку у службі зайнятості, він вирішив відкрити власну справу та зайнятись вирощуванням курей.
Дмитро відвідав семінари такі, як: «Як розпочати свій бізнес», «Від бізнес-ідеї до власної справи», пройшов навчання в Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на курсах «Створення власного бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти», склав бізнес план на тему: «Організація підприємницької діяльності у сфері птахівництва».
Сьогодні Дмитро Буланов успішно займається підприємницькою діяльністю, у нього є постійні клієнти і він має змогу матеріально забезпечувати свою сім'ю
.

 

«ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ВЛАСНИЙ БІЗНЕС: СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ РЕАЛІЗУВАЛА МІЙ ПОТЕНЦІАЛ»

У наш час неможливо уявити своє життя без мобільних телефонів, планшетів та інших гаджетів. А як щодо бізнесу? Чи можливо керувати підлеглими за допомогою гаджетів?
Цим питанням і зацікавився Вадим Лисяк. Пройшовши шлях від простого інженера до начальника відділу та, маючи за плечима не один вдалий проект, він прекрасно розумів всі недоліки системи керування підприємством. І коли постало питання працевлаштування, чоловік вже замислювався над відкриттям власної справи.
Закінчивши курси та вдало захистивши бізнес-план «Надання послуг з організації та розвитку IT-інфраструктури для малого і середнього бізнесу», Вадим Лисяк зареєструвався у травні цього року як фізична-особа підприємець.
На сьогодні чоловік вже має один великий проект з комплексного підходу до автоматизації бізнесу, який включає в себе блочну систему документообігу на базі системи Альфреско. Клієнт отримує можливість комплексно керувати діяльністю підлеглих, ставити задачі навіть з мобільного телефону.
Вадим Лисяк продовжує розробку ще декількох проектів та говорить, що працювати на себе – це найзручніший та найефективніший вид роботи. «Розпочати власну справу – нелегкий шлях. Лише певна частина потенційних підприємців замислюються над тим, чи розпочати свій бізнес. Важливо знайти свою нішу», - зазначає 
підприємець.

 

«Я МРІЯВ ПРО ВЛАСНИЙ БІЗНЕС, СЬОГОДНІ – Я УСПІШНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ»

Життя – це шлях, що складається з випробувань, невдач і…звісно перемог. Тільки вмотивовані та сильні духом люди здатні вистояти у вирі життєвих обставин та досягти успіху. Сергій Пирогов прагнув більше ніж успіху, колишній військовослужбовець мріяв заснувати власну бізнес-справу.
Сергій Олександрович звернувся за допомогою у сприянні працевлаштуванню до Дніпровського міського центру зайнятості, де дізнався про можливість отримання одноразової виплати матеріальної допомоги по безробіттю та державну підтримку підприємницької ініціативи для започаткування власного бізнесу.
Маючи досвід роботи із сервісного обслуговування виробів з ПВХ, зокрема з ремонту гумових човнів для активного відпочинку, організаторські здібності, майбутній підприємець прийняв рішення зайнятися бізнесом.
Отримавши комплекс соціальних послуг та пройшовши тестування на схильність до підприємницької діяльності, з метою набуття теоретичних знань з основ обліку та оподаткування діяльності малого підприємництва, мікроекономічних питань, маркетингу, менеджменту та практичних вмінь щодо бізнес-планування Сергій Пирогов закінчив навчання на курсах: «Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти». Він зареєструвався як фізична особа-підприємець у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Завдяки своїй цілеспрямованості та наполегливості підприємець успішно веде свій бізнес та планує розширити коло послуг.
«Я мріяв про власний бізнес, сьогодні – я успішний підприємець. За рік моєї підприємницької діяльності бізнес-справа стала потужною організацією. Вірте у свою вдачу та звертайтеся до фахівців служби зайнятості, які професійно та індивідуально підійдуть до вирішення питання вашого працевлаштування», – зазначає приватний
підприємець.