• Адреса пр. Лесі Українки, 55

  • Телефон +38 (056) 373-25-36

  • Email dcpto@ukr.net

Матеріально-технічне забезпечення

Матеріально-технічна база Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ облаштована високотехнологічним обладнанням, відповідає вимогам діючих державних стандартів за ліцензованими професіями та сприяє забезпеченню якісної  підготовки робітничих кадрів.

В  освітньому процесі задіяні навчальні аудиторії Центру:

  • 8  навчальних  кабінетів,
  • 8  лабораторій,
  • 6 навчально-виробничих майстерень,
  • навчальний полігон.
  • дистанційна форма навчання реалізується у Центрі через власну платформу  дистанційного навчання https://distant.cpto.dp.ua та за допомогою платформи ZOOM.
Навчальні  кабінети і лабораторії Центру обладнані мультимедійними комплексами, інтерактивними дошками, електронними засобами навчання, багатофункціональними приладами для друку та копіювання.

Професійна підготовка за професією 4113 Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення та курсах підвищення кваліфікації за ІТ-напрямом «Користувач ПК: офісні технології та Інтернет», «Основи розробки вебсайтів», «Основи цифрової ілюстрації», «Створення об’єктів та сцен 3D-графіки», «Графічний та вебдизайн. Проєктування візуальних комунікацій»,  «MS Excel та Google таблиці з нуля до PRO» тощо здійснюється у майстерні підготовки операторів з обробки інформації та програмного забезпечення та 5 комп’ютерних аудиторіях (лабораторіях, кабінетах), де на ПК встановлено ліцензійне програмне забезпечення з пакетом програм, серед яких Adobe Photoshop, Flash Builder, 3DSMAX. Навчальні аудиторії обладнано інтерактивними дошками, мультимедійними проєкторами, технікою для друку, копіювання, сканування, графічними планшетами та 3D-принтером.

Майстерня підготовки операторів з обробки інформації та програмного забезпечення

Кабінет IT-технологій та WEB-дизайну

Лабораторія інформатики та інформаційних технологій

Лабораторія інформатики та інформаційних технологій

На теоретичних заняттях та під час виробничого навчання за професією 4212 Касир (в банку) здобувачі освіти набувають професійних навичок у кабінеті-лабораторії банківських операцій. Аудиторія  облаштована засобами навчання: детектор валют, лічильник купюр, монето-лічильна машина, обладнання для здійснення інкасації. З метою формування умінь обслуговування клієнтів використовується сучасна банківська програма, яка забезпечує проведення всіх видів касових операцій.

Кабінет-лабораторія банківських операцій

За професією 4121 «Офісний службовець (бухгалтерія)» та на курсах підвищення кваліфікації «Цифровізація та комп’ютеризація бухгалтерського обліку» слухачі навчаються в комп’ютерних аудиторіях за сучасними персональними комп'ютерами, на яких встановлено прикладні навчальні програми, в тому числі програма «BAS Бухгалтерія», в освітньому процесі використовуються електронні версії періодичних видань ВБ «Фактор», «Бухгалтер ∞ Комп’ютер» і «Податки та бухгалтерський облік», що допомагає випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці.

Кабінет-лабораторія бухгалтерського обліку

Лабораторія інформатики та інформаційних технологій

Кабінет-лабораторія контрольно-касового обладнання та технології торговельних процесів

За професіями торговельної галузі - 5220 «Продавець непродовольчих товарів», 5220 «Продавець продовольчих товарів», 4211 «Контролер-касир» освітній процес здійснюється на сучасному  обладнанні, яке використовується у закладах торгівлі: РРО різних типів; обладнання для нарізки харчових продуктів (слайсер); обладнання для фасування товарів «гарячий стіл»; вакуум-машина «TAKAJE»; інвентар для підготовки та продажу  продовольчих і непродовольчих товарів, матеріали для художнього оформлення товарів. Магазин-майстерня створена на зразок  мінімаркету, обладнана  вітринами, прилавками, торговельним інвентарем та робочими місцями касира. До комплектації касових місць нового зразка з комп’ютерно-касовими системами входять електронні ваги та реєстратори розрахункових операцій, сканери різних типів та програмне забезпечення. Для здійснення електронного обліку товарів та розрахунків в роздрібній торгівлі слухачі відпрацьовують професійні навички за допомогою програмного забезпечення спеціального призначення.

Кабінет організації та технології торгівельних процесів

Лабораторія  контрольно-касового обладнання, техніки та механізації торговельних розрахунків

Магазин-майстерня

* Секція продовольчі товари

* Секція непродовольчі товари

Кабінет спецтехнології використовується для навчання здобувачів освіти за професіями 8162 «Оператор котельні» та 7215 «Стропальник». Для операторів котельні в кабінеті розміщено стенди з технологічними схемами та вітрину з манометрами різних типів, арматурою, теплоізоляційними матеріалами тощо; встановлено демонстраційний опалювальний котел КСГ-045 СН з регулятором тиску газу. З сучасним котельним обладнанням та технологіями надання послуг з теплопостачання слухачі знайомляться  під час виробничого навчання на підприємствах міста Дніпро. Для майбутніх стропальників в освітньому процесі використовуються зразки вантажозахоплювальних пристроїв, стропи тощо. Відпрацювання практичних навичок відбувається на уроках виробничого навчання на базі підприємств м. Дніпро та області за дуальною формою.

Кабінет спецтехнології (професії Оператор котельні та Стропальник)

Навчання за професією  7212 «Електрогазозварник» проходить в кабінетах-лабораторіях та майстернях, обладнаних з урахуванням вимог сучасного виробництва: для відпрацювання професійних навичок у наявності тренажер Virtual Welding (стаціонарний термінал з окулярами VR 3D) та зварювальні пакети «Зварювання електродом», «TIG welding»; для виконання ручного дугового та механізованого дугового зварювання - зварювальні апарати TransSteel 2700c SET  у  комплектах, Aparatus for air-plasma cutting Powermax 30 AIR, мобільний витяжний пристрій, випрямляч Warrior 500i СС/СV 380-460V та зварювальний інвертор KIND MIG-350, застосовуються інвертори «Искра-291».  Зварювальний  інвертор KIND ТIG-315Р застосовується при відпрацюванні у навичок ручного дугового зварювання, зварювання неплавким електродом в інертних газах чорних та кольорових металів. Для  газового зварювання обладнані пости зварника, які включають ацетиленовий та кисневий балони, редуктори, запобіжні клапани, рукави та пальники. Для виконання робіт термічного різання металів обладнані газо-,  гасо-кисневі пости та пост повітряно-дугового різання (апарат КУТ60 та повітряний компресор METABO MEGA). Для контролю зварних швів використовується мікроскоп металографічний Bresser Erudit Basic Bino 40x400.

Майстерня газозварювання

Майстерня електрозварювання

Кабінет електротехніки, обладнання та технології зварювальних робіт

Теоретичне та виробниче навчання за професією 5132 «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими» здійснюється у кабінеті-лабораторії загального та спеціального догляду за хворими, в якому обладнано робоче місце, що включає ліжко, відокремлене спеціальною ширмою, медичний столик для проведення процедур, холодильник, пристрої для інгаляцій, кварцування тощо. Відпрацювання професійних навичок здобувачів освіти здійснюється на моделі-тренажері людини з догляду за хворими та за допомогою системи віртуальної реальності VIVE COSMOS, практика  проходить у медичних установах  м. Дніпро та області.

Кабінет-лабораторія загального та спеціального догляду за хворими

За  професією 5141 «Манікюрник» освітній процес здійснюється у навчальній манікюрній майстерні, суміщеній з кабінетом манікюрної справи та матеріалознавства. Робоче місце викладача оснащене комп’ютером та мультимедійним комплексом, що дозволяє при викладанні теоретичного матеріалу використовувати інформаційні технології навчання. Навчальна манікюрна майстерня облаштована сучасними робочими місцями майстрів манікюру, обладнання та матеріали постійно оновлюються відповідно до технологічних вимог надання послуг манікюру. Виробничу практику слухачі проходять у салонах краси міста та області.

Кабінет манікюрної справи та матеріалознавства

Навчальна манікюрна майстерня

 

За професією 8334 Водій навантажувача в Центрі створена майстерня-лабораторія будови, технічного обслуговування систем і механізмів та ремонту навантажувачів та навчальний полігон. Для відпрацювання практичних навичок створено матеріально-технічну базу відповідно до державного освітнього стандарту за професією: навантажувач вилковий електричний СРD15-AEY2-І, автонавантажувач TOYOTA FORKLIFT 2FG30 2/8 5P,  вантажопідіймальні та транспортувальні пристрої, пристосування та інструмент для розбирання і обслуговування навантажувачів та інше обладнання.

 

Для проведення занять з предмету Охорона праці, який є обов’язковим для усіх професій та курсів підвищення кваліфікації, у Центрі створено 2 спеціалізованих кабінети. Кабінет, який задіяний для проведення занять за професіями Електрогазозварник та Водій навантажувача безпосередньо розташований поряд з майстернями та навчальним полігоном. Кабінети обладнано навчальними стендами, зразками первинних засобів захисту. На уроках із надання первинної домедичної допомоги при нещасних випадках слухачі мають можливість відпрацювати навички  на сучасному тренажері.

Кабінет охорони праці

 

У кабінеті гуманітарних дисциплін проводяться заняття з предметів загально-професійного спрямування та курсів підвищення кваліфікації за різними напрямами.  

Кабінет гуманітарних дисциплін

У Центрі створено бібліотеку, навчально-методичний фонд якої складає понад 1300 примірників та щорічно поповнюється і оновлюється.  У читальній залі обладнано  робочі місця з постійним доступом до Інтернету для підготовки слухачів до занять, роботи над власними бізнес-програмами та планами, можливості реєстрації та пошуку роботи на офіційних та спеціалізованих сайтах роботодавців. Також у бібліотеці облаштовано робочі місця педагогів для проведення занять за дистанційно формою навчання.

Бібліотека

У закладі освіти працює кабінет практичного психолога, обладнано кімнату відпочинку.

Кабінет практичного психолога та психологічної адаптації слухачів

Кімната відпочинку слухачів